Најнови статии

  • Зошто ви треба ганаш? Храна Зошто да се стабилизира ганашот? Ако се дозволи раслоен ганаш да се стабилизира, тогаш нема да има мазна текстура, туку зрнеста поради недоволна дисперзија на маснотиите (масните честички се премногу ... Прочитајте
  • Брз одговор: Дали треба да ја исцедам течноста при солење црвена риба? Храна Дали треба да ја исцедам течноста при солење риба? Она што е важно да се запамети: кога рибата е солена, периодично се ослободува сок (ова е мешавина од сол и течност што излегува од рибата), и ... Прочитајте
  • Најдобар одговор: Колку степени се потребни за да се пржи јајце? Храна Колку долго треба да ги пржете јајцата? Истурете јајца во загреана тава (чувајте ја чинијата блиску до површината на тавата). Пржете јајца 1 минута на висока температура. Потоа огнот ... Прочитајте
  • Дали треба да додадам јајца во леб? Храна За што служат јајцата во тестото од квасец? Јајцата се додаваат за да се збогати тестото со протеини и витамини; печивата се повкусни и поздрави. Така што пити и бухти не ... Прочитајте
  • П: Кога треба да го печете Велигден 2021 година? Храна Кога треба да печете Велигден? Според традицијата, вообичаено е да се печат тестенини во среда, чист четврток и сабота. Ако велигденските колачи печени во среда успеат да ја изгубат свежината до празникот ... Прочитајте
  • Зошто тестот треба да се појави двапати? Храна Колку пати може да се смачка тестото од квасец? За време на ферментацијата на тестото од квасец, мора да се смачка барем еднаш. Месењето на тестото служи за неколку намени. Прво, тие ги отстрануваат ... Прочитајте

Најдобри рецепти

Повеќе рецепти
Како да се готват свинско ребра на скара во маријада од теријаки - чекор по чекор рецепт со фотографија

Поздрав, драги мои кулинарски експерти. Дали ви се допаѓаат ребра правилно маринирани и печени на скара или печени во рерна? Имам само еден ... Прочитајте

Како да се готват свинско ребра на скара во маријада од теријаки - чекор по чекор рецепт со фотографија Рецепти
Како да се готви оригинален омлет на лиснато тесто во рерна за појадок - рецепт чекор по чекор Како да се готви оригинален омлет на лиснато тесто во рерна за појадок - рецепт чекор по чекор Рецепти
Поздрав, мои прекрасни гурмани. Кажи ми, дали сакаш оброци што се прават лесно? Имав таква loveубов кон брзото готвење што се манифестираше кога мојот син почна да оди. Прочитајте
Како да готвите пилешки бутови со портокал и лимон во рерна - чекор по чекор рецепт со фотографија Како да готвите пилешки бутови со портокал и лимон во рерна - чекор по чекор рецепт со фотографија Рецепти
Поздрав, loversубители на добрите и деликатесите. Мислам дека нема да негирате дека птицата оди добро со овошје и бобинки. Па, на пример, сад со потпис на празнична гозба ... Прочитајте
Како правилно да се готви рататуј-класичен чекор-по-чекор рецепт со фотографии што залеваат уста Како правилно да се готви рататуј-класичен чекор-по-чекор рецепт со фотографии што залеваат уста Рецепти
Здраво драги мои готвачи. Неодамна го гледав цртаниот филм „Рататуј“. Добра приказна дека с whatever што сакате може да се оствари ако не се откажете. Имајте сон -… Прочитајте
Готвење вкусна тепсија за компири со сирење - чекор по чекор рецепт со фотографија Готвење вкусна тепсија за компири со сирење - чекор по чекор рецепт со фотографија Рецепти
Поздрав, драги мои кулинарски експерти. Забележав дека многу мои пријатели ја поврзуваат тепсијата со пита од урда. Можеби затоа што тепсиите од урда потонаа во душата, што ... Прочитајте

Топ статии

Исхрана минус 60 - мени за недела

Начин за слабеење кој ви овозможува да не гладувате. Диета минус 60 ...

75 оценки, просек: 4,24 од 575 оценки, просек: 4,24 од 575 оценки, просек: 4,24 од 575 оценки, просек: 4,24 од 575 оценки, просек: 4,24 од 5

Исхрана на Дукан - Фаза на напад

Популарна диета за напад на Дукан - Дозволени производи и ...

30 оценки, просек: 4,67 од 530 оценки, просек: 4,67 од 530 оценки, просек: 4,67 од 530 оценки, просек: 4,67 од 530 оценки, просек: 4,67 од 5

Познати суровини прехранбеници во светот

Најпознатите суровини прехранбеници во светот ги споделуваат своите впечатоци за своите ...

13 оценки, просек: 4,54 од 513 оценки, просек: 4,54 од 513 оценки, просек: 4,54 од 513 оценки, просек: 4,54 од 513 оценки, просек: 4,54 од 5

Дуканска диета - фази и менија

Која е суштината на диетата Дукан, која ...

13 оценки, просек: 4,46 од 513 оценки, просек: 4,46 од 513 оценки, просек: 4,46 од 513 оценки, просек: 4,46 од 513 оценки, просек: 4,46 од 5

Што да се готви во блендер?

Денес во кујната можете да најдете куп корисни алатки.

39 оценки, просек: 4,38 од 539 оценки, просек: 4,38 од 539 оценки, просек: 4,38 од 539 оценки, просек: 4,38 од 539 оценки, просек: 4,38 од 5

За исхраната

Повеќе за исхраната
П: Кога треба да го печете Велигден 2021 година? Храна Кога треба да печете Велигден? Според традицијата, вообичаено е да се печат тестенини во среда, чист четврток и сабота. Ако велигденските колачи печени во среда успеат да ја изгубат свежината до празникот ... Прочитајте
Вашето прашање: Како да чувате балсамичен сос? Храна Како да чувате балсамичен крем? Да се ​​чува на температура од -5'C до + 30'C и релативна влажност од 75%. Чувајте го шишето во фрижидер по отворањето. Како да чувате балсамински оцет ... Прочитајте
Зошто ви треба ганаш? Храна Зошто да се стабилизира ганашот? Ако се дозволи раслоен ганаш да се стабилизира, тогаш нема да има мазна текстура, туку зрнеста поради недоволна дисперзија на маснотиите (масните честички се премногу ... Прочитајте
Најдобар одговор: Колку степени се потребни за да се пржи јајце? Храна Колку долго треба да ги пржете јајцата? Истурете јајца во загреана тава (чувајте ја чинијата блиску до површината на тавата). Пржете јајца 1 минута на висока температура. Потоа огнот ... Прочитајте
Зошто тестот треба да се појави двапати? Храна Колку пати може да се смачка тестото од квасец? За време на ферментацијата на тестото од квасец, мора да се смачка барем еднаш. Месењето на тестото служи за неколку намени. Прво, тие ги отстрануваат ... Прочитајте
Брз одговор: Дали треба да ја исцедам течноста при солење црвена риба? Храна Дали треба да ја исцедам течноста при солење риба? Она што е важно да се запамети: кога рибата е солена, периодично се ослободува сок (ова е мешавина од сол и течност што излегува од рибата), и ... Прочитајте
С All што некогаш сте сакале да прашате за диетата Маги - одговори на најчесто поставуваните прашања С All што некогаш сте сакале да прашате за диетата Маги - одговори на најчесто поставуваните прашања Диети Колекција од најчестите прашања за нијансите на Исхраната Меги. Колку често можете да повторувате, што да правите ако тежината престана, што да направите ако режимот е прекршен, каква големина на дел, што да направите ако запек. Дозволен зеленчук и овошје, како може да ги замените јајцата, каква риба да јадете и дали се дозволени алкохол и вино. Прочитајте
Која храна ќе ви помогне да го забрзате метаболизмот, да согорувате маснотии и да промовирате губење на тежината? Која храна ќе ви помогне да го забрзате метаболизмот, да согорувате маснотии и да промовирате губење на тежината? Диети Со цел вишокот килограми да исчезне побрзо, треба да јадете храна што го забрзува метаболизмот во човечкото тело. Кои ќе помогнат во ова? Во оваа статија можете да најдете листа од најдобрите. Нискокалоричните супи, житарици и зеленчук се добри за брзо губење тежина. Билките како зачини исто така ја диверзифицираат храната - согоруваат маснотии и промовираат губење на тежината, особено на стомакот и страните. Прочитајте
Како правилно да изгубите тежина: дали кисела ѓумбир е добра за губење на тежината? Како правилно да изгубите тежина: дали кисела ѓумбир е добра за губење на тежината? Диети Уморни од борба против прекумерна тежина? Пробајте кисела ѓумбир за губење на тежината. Во оваа статија, собравме корисни совети за тоа како да земате ѓумбир, колку грама има дневно, колку се исфрлаат, ако се користат правилно. Како и корисен рецепт за кисела ѓумбир дома, придобивките и штетите на производот. Прочитајте
Правилната исхрана и вежбање се клучни за да бидете витки. Што треба да јадете за да изгубите тежина? Правилната исхрана и вежбање се клучни за да бидете витки. Што треба да јадете за да изгубите тежина? Диети Вишокот тежина е долгогодишен проблем во современото општество. Во борбата против тоа, вежбањето и броењето калории доаѓаат на помош. Од овој напис, ќе научите за тоа што треба да јадете за да ослабете, каква храна да изберете и дека за подобри резултати треба да вежбате редовно, да шетате повеќе и да трчате подобро. Прочитајте
Дали „вториот појадок“ е тајното оружје за слабеење? Дали „вториот појадок“ е тајното оружје за слабеење? Диети Многу луѓе тврдат дека обилниот појадок е клучот за успешен ден. Сепак, не е така. Најдобро е да го поделите утринскиот оброк на половина. На овој начин добивате поголема вредност. Прочитајте
Кои се ризиците од честото мерење и како да се најде совршена регуларност Кои се ризиците од честото мерење и како да се најде совршена регуларност Диети Многу луѓе ја следат нивната тежина. Но, некои луѓе се многу опседнати со ова. Како да ја пронајдете златната средина? Тоа е толку лесно да се очајно гледајќи ја вагата Прочитајте

Тенка фигура

Повеќе за виткоста
Како правилно да ги изведувате Кегеловите вежби за жени дома? Како правилно да ги изведувате Кегеловите вежби за жени дома? Сјајност Треперење или вагинални Кегелови вежби се многу наградувачки тренинзи. Од написот ќе научите што е тоа, техника како правилно да се прави таква гимнастика за жени дома, дали има контраиндикации за хемороиди и циститис, дали е можно да се направи за време на менструацијата. Како и чекор-по-чекор сет на часови за почетници и вежби со топки. Прочитајте
Како правилно да ги изведувате Кегеловите вежби за бремени жени и дали има контраиндикации за нив? Како правилно да ги изведувате Кегеловите вежби за бремени жени и дали има контраиндикации за нив? Сјајност Тренингот составен од Кегелови вежби е корисен за бремени жени до 40 недели. Најдобро е да започнете да правите вежби во 1 триместар, но придобивките ќе бидат забележливи во 2 и 3. Во написот ќе најдете информации за тоа како да направите гимнастика дома, прегледи и контраиндикации. Прочитајте
Интимна гимнастика со Кегел топки: што е тоа и како правилно да се користат Интимна гимнастика со Кегел топки: што е тоа и како правилно да се користат Сјајност Зајакнување на вагиналните мускули за жени е можно и дома. За ова ви се потребни јајца или Кегел топчиња. Како да користите таков симулатор? Ајде да разбереме што се, за што се и како да ги изведуваме вежбите. Во оваа статија, ќе најдете инструкции како да ги користите топчињата, совети како да изберете големини за почетници, како да вметнете и како тие работат. Прочитајте
15 минути дневно за витко тело - вежби за дишење за слабеење на стомакот 15 минути дневно за витко тело - вежби за дишење за слабеење на стомакот Сјајност Вежбањето само 15 минути дневно може да доведе до добри резултати. Доволно е да ги совладате вежбите за дишење за да изгубите тежина на стомакот. Што е тоа? Во написот ќе најдете опис на флексибилноста на телото на Марина Корпан, гимнастиката на Стрелникова, џанфеи за почетници и часови според јапонскиот систем. Можете исто така да ги прочитате прегледите и да гледате видео што ги покажува основите на вежбите за само 8 минути. Прочитајте
Дали сакате да знаете кои физички вежби за слабеење на стомакот, страните и колковите се најефикасни? Дали сакате да знаете кои физички вежби за слабеење на стомакот, страните и колковите се најефикасни? Сјајност Вежбањето може да се направи не само во салата, туку и дома, седејќи на стол. Во оваа статија, избрани се ефективни вежби за мажи и жени - на фитбол, комплекс за дишење на бодифлекс, статичка лента и други. Вежби со гира за слабеење на стомакот и страните, колковите, задникот и рацете. Прочитајте
За што служат вагиналните тренери на Кегел? Принцип на работа и упатства за употреба За што служат вагиналните тренери на Кегел? Принцип на работа и упатства за употреба Сјајност За жените, зајакнувањето на карличните мускули е можно со помош на Кегел симулатори. Што е тоа, како да се користат топчиња и дали има контраиндикации - прочитајте во оваа статија. Како и прегледите на лекарите, како да изберете и каде да купите такви масажери, дали е можно да го направите сами дома и опис на најпопуларните модели - Magic Kegel Master и kGoal. Прочитајте
Буквар за лице: што е тоа и како да го користите + рејтинг на најдобрите производи Буквар за лице: што е тоа и како да го користите + рејтинг на најдобрите производи Убавина Добро попладне, сакани читатели на блогови! Дали знаете што е прајмер за лице? Оние што ги следат советите на професионалните шминкери, долго време го вклучуваат овој производ во нивната козметичка кеса. И не ... Прочитајте
Кои се придобивките од хијалуронска киселина за лицето: употреба во козметологијата и дома Кои се придобивките од хијалуронска киселина за лицето: употреба во козметологијата и дома Убавина Што е хијалуронска киселина за лице? Ајде да откриеме зошто се потребни полнила базирани на хијалуронска киселина, како да се користи крем и серум дома, употреба на инјекции, мезотерапија и биоревитализација за брчки, за усни и назолабијални набори во козметологијата. Контраиндикации за време на бременоста и дали е можно да се боцка во лето. Прегледи на постапката и фотографии пред и потоа. Прочитајте
Што е озонотерапија за лицето и колку чини курс на третмани за кожа? Што е озонотерапија за лицето и колку чини курс на третмани за кожа? Убавина Корисниот ефект на озонот врз кожата веќе долго време се користи во козметологијата. Од оваа статија ќе научите што е озонска терапија за лице со фотографија пред и потоа, нејзината цена, како помага во третманот на акни, акни, розацеа и за овално лице и врат. Кои се контраиндикациите, последиците и компликациите. Дали е можно да се користи дома и за време на бременоста, колку чини курс на процедури? Прочитајте
Што е бронзер за лицето и телото: за што е и чекор-по-чекор шема за нејзина примена Што е бронзер за лицето и телото: за што е и чекор-по-чекор шема за нејзина примена Убавина Сјајната кожа е сон на секоја девојка. Од оваа статија ќе научите што е бронзер за лицето и телото, за што служи, чекор-по-чекор дијаграм во слики како да се примени и правилно да се користи со хајлајтер, како да се избере производ за светла кожа , кој е подобро да се купи - прав или течност, прегледи со фотографии пред и потоа за брендовите Кларенс, Мек, Диор, Летуал и други. Прочитајте
Преглед на најдобрата козметика и народни лекови за стеснување на порите на лицето Преглед на најдобрата козметика и народни лекови за стеснување на порите на лицето Убавина При изборот на најдобриот лек за стеснување на порите на лицето, треба да знаете дека можете да купите ефективни фармацевтски препарати или да подготвите добра народна маска дома. Може да биде крем, козметичка глина или маски со аспирин, компири и лимон, или мед. Прочитајте повеќе во статијата, каде што исто така ќе најдете прегледи и цени за козметика. Прочитајте
Што е означување на лицето и како да го користите: научете како да изберете боја и правилно да ја примените Што е означување на лицето и како да го користите: научете како да изберете боја и правилно да ја примените Убавина Не можете да добиете совршена шминка без хајлајтер. Ајде да откриеме што е тоа и како правилно да го користиме! Во написот ќе најдете чекор-по-чекор шема за тоа како да се примени на тркалезно лице, прегледи за тоа кој е подобро да се купи во онлајн продавница, цени и оценки на добри нагласувачи, фотографии пред и по апликација, совети за како да ја изберете саканата нијанса. Прочитајте
Променете ги поставките за приватност